English   Български   Română   русский язык   čeština   slovenský jazyk   français   svenska   eesti keel


 1. Čo je RosterZ™?
  1. RosterZ je bezplatná a snadná facebook aplikácia, ktorá umožňuje hráčom ladového hokeja nájsť viacej možností tráviť viac času na ladovej ploche, a ktorá umožňuje manažérom nájsť viac korčularov. RosterZ patrí k najviac komplexnej databázii klzísk na svete, kde nájdete tiež mapu a trasu jak se k danej ladovej ploche dostať.

 2. Kolko RosterZ sojí?
  1. RosterZ je zdarma.
  2. Naozaj?
  3. Ano, naozaj je zdarma. RosterZ bol založený ve prospech a rast oblíbeného sportu ladového hokeja a aj rekreačným korčuliarom, proste abychom mali viac ludi na lade. Na RosterZ chceme ulahčiť hráčom a korčuliarom získať informácie a umožniť im sa dostať viacej na lad.

 3. Hrám hokej. Prečo bysom mal používat RosterZ?
  1. RosterZ zjednodušuje korčuliarom nájsť ladovú plochu a organizovat hru. Pomocou Roster Z sa može hráč rozhodnúť zda sa zúčastní pick-up hier ešte pred jazdou k ladovej ploche. Pomocou RosterZ si može hráč vybrať, krotých pick-up hier sa zúčastní. Nikdy sa Vám pak nestane, že prídete a zjistíte, že je chladiací systém rozbitý a lebo, že je hra zrušena.

 4. Vyberám si hokejovů hru alebo ladovú plochu. Prečo bysom mal použít RosterZ?
  1. RosterZ ulahčuje korčuliarkom výber ladovej plochy pre ich hru a zviditelni ju dalším stovkám milionom ludí, ktorý užívajů facebook.
  2. Používaním RosterZ si možte vyberať Vašu hru alebo zápas ligového utkania a manažéri možu zvýšit účast hráčov při on-line predchozí rezervácii. Čím viacej hráčov, ktorý sa prihlásia on-line, tým viacej hráčov, ktorý si pozrú danú hru a budú sa chcieť tiež zúčastnit. Ber to ako „efekt snehovej gule“
  3. RosterZ Vám pomože zvládnut hru pokial sa jej bude chcet zúčastnit vela hráčov a umožní stanovit maximálny počet hráčov v každej hre. RosterZ pak automatizuje proces rozhodnutia kto bude hrat na základe stanoveného počtu.
  4. Senior RosterZ systém bude priraďovať najvyšiu prioritu pravidelným hráčom pred novými obačasnými hráči pri sčítaní počtov účastí pri hrách. Hráči s najviac odehranými zápasmi budú mať vyšiu pozíciou v seniority rebríčku.
  5. Senior RosterZ systém umožňuje manažérom penalizácii tých, ktorý sa zapíšu, ale neobjaví sa alebo zaplatí tým, že dojde k ich snížení retingu v danej špecifickej hre.

 5. Vlastním alebo riadim ladovú plochu. Prečo bysom mal využívať RosterZ?
  1. Pomocou RosterZ možte riadit výberové hokejové hry, može sa zvýšit obsazenosť klziska a tiež príjmy. Zjednoduší sa vyhladávaní klziska.
  2. RosterZ automatizuje proces určení kto sa dostal ku korčulovaniu. Pokial chce mnoho hráčov korčulovať, klzisko može využi ť RosterZ k riadeniu a komunikácii kolko maximálne alebo minimálne korčuliarov sa može dahého zápasu zúčastniť.
  3. Senior RosterZsystém Vám umožníposkytnúť prioritu pravidelnému hráči pred novým a občasným hráčom. Čím viac bude hráč hrať, tým vyšší bude mať rating v rebríčku. Hráči s najvetším počtom odohraných utkaní budú mať prednost pred ostatnými a opravňuje ich ku hre v každej hre. V prípade, že máte skupinu pravidelných hráčov,ktoré možte upradnostniť a naopak penalizovať občasné hráče, získavate tak doveryhodný prehlad. Ba čo viac manažéri klzísk pak možu prizposobit poplatky za ich užívanie.

 6. Prečo by mal moj hokejový klub užívať RosterZ?
  1. Rosterz pomáha manažérom týmov presne poznat ktorý hráči korčulujú alebo hrajú eště pred navštevou daného klziska. To manažérom umožňuje urobiť pár telefonátov k získaniu daného alebo iného hráča, ktorého potrebujú. Každá RosteZ hra má box s poznámkamy, ktoré možu zaznamenávat ako trenéri, tak aj hráči.

 7. Pracujem pre lokalny park a rekračné oddelenie zodpovednéza mestská klziska. Prečo by malomojeoddelenie užívat´RosterZ?
  1. RosterZ pomáha mestám navýšiť návštevnost klzísk tým, že poskytuje jednoduchý, snadno dostupný zposob ako nájsť ladové plochy v daných lokalitách.
  2. Ba čo viac, RosterZ pomáha riadiť pridelovaniu času stráveného na ladu a poskytuje transparentný a spravodlivý registračný systém. Místny úrad tak má prehled kto a kedy dané klzisko využíva.
  3. RosterZ pomáha k maximálnemu využití ladové plochy a jej kapacitu tým, že poskytuje prostor pre jej propagáciu. Používaním RosterZ je možné predpokladať poptávku.
  4. RosterZ pomáha optimalizovat zdroje príjmov z ladových ploch. Može ponuknúť rozšírenie otevíracej doby. Prostrednícvom on-line účasti zaistiť včasné ranné hodiny alebo naopak večerné. Tieto hodiny zaistia zvýšený záujem verejnosti, spokojenosti s verejnými službami a umožňuje naplánovat´dalšie speciálne hodiny pre zamestnancov.

 8. Kolo klzísk obsahuje databázia RosterZ?
  1. RosterZ ponúka najkompletnejšiu databáziu ladových klzísk v histórii západnej civilizácie, obsahuje zoznam z viacej než stovky zemí po celom svete. Počet sa stále mení o nové alebo o rekonštruované klziska v danych zemích. Pokial byste radi doplnili nejaké informácie, prosim kontaktujte nás.
  2. Vzhladom k tomu, že RosterZ neobsahujeúplný zoznam o inline a roller hokejových arénách, budeme radi ak tyto arény doplníme na žiadost. RosterZ dalej ešte v budúcnu pridá ovály pro rychlostné končulovanie. Jednoducho nám možte zasílat týto informácie.
  3. RosterZ databáza podporuje svetovú komunitu korčuliarov. Pre ponuko informacíí prosím zašlite nám informáciu.

 9. V ktorých krajinách máme už zpracovanú databázi ladových klzísk?
  1. Albánsko
  2. Alžírsko
  3. Andora
  4. Argentýna
  5. Arménsko
  6. Austrália
  7. Rakousko
  8. Azerbajdžán
  9. Azory
  10. Bahamy
  11. Bahrajn
  12. Bielorusko
  13. Belize
  14. Bosna a Hercegovina
  15. Brazília
  16. Brunej
  17. Bulharsko
  18. Kanada
  19. Kanárske ostrovy
  20. Čile
  21. Čina
  22. Kolumbie
  23. Costa Rica
  24. Chorvatsko
  25. Cyprus
  26. Česká republika
  27. Dánsko
  28. Ekvádor
  29. Egypt
  30. Anglie
  31. Estonsko
  32. Fínsko
  33. Francie
  34. Nemecko
  35. Gruzie
  36. Gibraltar
  37. Grécko
  38. Grónsko
  39. Maďarsko
  40. Island
  41. Indie
  42. Indonézie
  43. Írán
  44. Írsko
  45. Taliansko
  46. Pobrežie slonoviny
  47. Japonsko
  48. Kazachstán
  49. Kena
  50. Kuvajt
  51. Kyrgistán
  52. Lotyšsko
  53. Libanon
  54. Líbya
  55. Lichtenstajnsko
  56. Litva
  57. Lucembursko
  58. Macedónsko
  59. Malajzia
  60. Mexiko
  61. Moldávsko
  62. Monako
  63. Mongolsko
  64. Čierna hora
  65. Maroko
  66. Namíbia
  67. Nepál
  68. Nizozemsko
  69. Nový Zéland
  70. Nigéria
  71. Severná Korea
  72. Severné Írsko
  73. Nórsko
  74. Omán
  75. Pakistán
  76. Filipíny
  77. Polsko
  78. Portugalsko
  79. Rumunsko
  80. Rusko
  81. Saudská Arábia
  82. Skótsko
  83. Srbsko
  84. Singapur
  85. Slovensko
  86. Slovinsko
  87. Južná Afrika
  88. Južná Kórea
  89. Španielsko
  90. Sri Lanka
  91. Švédsko
  92. Švajčiarsko
  93. Sýria
  94. Taiwan
  95. Tadžikistán
  96. Thajsko
  97. Tibet
  98. Tunisko
  99. Turecko
  100. Turkmenistán
  101. Ukrajina
  102. Spojené arabské emiráty
  103. Spojené státy americké
  104. Uzbekistán
  105. Venezuela
  106. Wales

 10. Rád/ rada bysom aktualizoval /a informácie o klzisku, ktoré nieje v zoznamu alebo bysom rád/ rada pridala informácie k už existujúcemu klzisku. Koho možem kontaktovať?
  1. Zašlite nám doplnkový listok a my zaktualizujeme databázu. Radi bychom zachovali informácie o klziskách aktuálne, aby boly užitočné našim korčuliarom. Ďakujeme Vám vopred za Vašu pomoc.

 11. Ako začať užívat RosterZ?
  1. Začať je velmi jednoduché. Chodte na Vašu Facebook domovskú stránku a pripojte si RosterZ aplikáciu k Vašej Facebook stránke
  2. Pokial ešte nemáte Facebook učet, možte ho otvorit na www.facebook.com

 12. Ako získam priatelov a spoluhráče k užívaniu RosterZ?
  1. Hned ako budete mať pridanú RosterZ aplikáciu k Vašemu Facebook účtu, možte pozívat priatelov a spoluhráčov kliknutím na „Pozvi svých priatelov k užívaniu RosterZ“ na http://apps.facebook.com/rosterz.

 13. Ako nájdem vyhladávacie hokejové hry na RosterZ?
  1. Hned ako budete mať pridaný RosterZ k Vašej Facebook stránke, zadajte Vaše poštové smerovacie číslo a ďalej hladajte hru vo vzdálenosti 50 mílí od Vášho domova.
  2. Zadanie Váško poštového smerovacieho čísla je nutné k umožneniu vyhladávania na RosterZ.

 14. Ako pridat moju kokejovu hru na RosterZ?
  1. Najdite Vaše klzisko v databázii RosterZ, chodte na jeho stránku a vyberte „vytvor hru“a dalej pridajte informácie o Vašej hre včetne detailu ako dátum, čas, miesto, počet hráčov a osobný popis lebo komentár, ktroý si prajete pridat´.

 15. Prečo bysom mal uviest moje telefonné číslo alebo sms adresu do mojho profila?
  1. Táto informácia je zcela dobrovolná. Može byt´ale velmi užitočná v prípade opozdenia alebo zrušenia hry (napr. V prípade zavretia klziska v dosledku úpravy ladu alebo pocasia). Radi bysme mali tuto informáciu pre možnost kontaktu pred príjazdom na klzisko. Brzy bysme radi pridali aj týto informácie k umožneniu zaslani zpráv všem hráčom na Roster.

 16. Prečo bysom mal poskytnuť moju adresu?
  1. Tato informácia je zcela dobrovolná. RosterZ vyhladávač je založen na Euclidian distance (ako Black Hawk archív). Pri poskytnutí Vašej adresy, možme lepšie spočítať vzdalenosť z Vášho domu k jednotlivým klziskám (Pozrite na ochranu osobných dát nižšej).
  2. S Vašou celou adresou Vám možme RosterZ poskytnuť kompletný zoznam všech klzísk vo vzdálenosti 50 mílí od Vášho domova. RosterZ vám tiež poskytne podrobné informácie včetne mapy a navigácie k akémukolvek klzisku.
  3. K vygenerovaniu mapy a navigácie ku klzisku je potreba Vaša adresa ako výchozí bod.

 17. Prečo je počet odohratých hier tak doležitý?
  1. Počet odohraných hier Vám umožňuje pozorovať seniority triedu k danej špecifickej hre. Podobne funguje aj profil, kde čím viacej hier sa zučastnite, tým vyššej seniority triedy dosiahnete.

 18. Akým zposobom je seniorita stanovována?
  1. Pokaždé keď sa zúčastnite hry, RosterZ Vám pridá 1 bod k bodu odehranej hry. Manažer má však možnost´senioritu snížiť pokial sa zapíšete na nejakú hru,na ktorú pak nepridete.

 19. Aký benefit získame zaznamenávaním informáciío hráčoch a ich odohraných hrách?
  1. S rosterZ seniority systémom odmeňujeme pravidelnú účast´. Jelikož hráčova seniorita stúpa s každou odohranou hrou, systém umožňuje sledovat´skupinu hráčov a priradiť ích k jednotlivým hrám. Občasný hráči majú pak nižšiu senioritu. Nováčci a hráči z poslednej doby budú začínať rebríčok na bode nula odohratých hier a budú pracovat´na ich rastu a budú odmenováni za ich pravidelnú účast.

 20. Čo znamená maximálny počet hráčov?
  1. Maximálny počet hráčov znamená počet hráčov, ktorým manažer umožní sa zúčastnit´danej hry. Obvykle medzi 15 až 24 hráčmi a dalšími náhradníkmi.

 21. Čo znamená minimálny počet hráčov?
  1. Minimálny počet hráčov znamená počet hráčov,ktorý je nutný k rezervácii klziska a odehraniu hry.Pokial nieje tento minimálny počet hráčov k dispozícii, hra može byt odvolána a manažer nebude rezervovat klzisko.

 22. Čo je „My Watch List“?
  1. Podobne ako Evays Watch List, má My Watch List miesto na monitorovanie okruhu výberových hier, ktorých sa možte sami zúčastnit´.

 23. Čo je „My Game“?
  1. „My game“a je tvoj osobný zoznam prichádzajúcich výberových hier, ktorých sa možeš zúčastniť v dalšom týždni.

 24. Čo znamená na RosterZ deliaci čara?
  1. Roster deliaca čara v zoznamu hráčov oddeluje hráče do danej hry. Toto číslo je pred dané manažérom hry. Hráči uvedený nad touto čarou sú vybráni pre hru.
  2. Pokial je maximálny počet hráčov 20 a pre hru sa zapísalo 25 hráčov, pak roster oddeli čarou hráče medzi 20 a 21 místom. Pouze maximálny počethráčov zadaný manažerom hry (v tom prípade 20 hráčov) vyberie daný počet hráčov, ktorý budú mocť korčulovať.
  3. Pokial sa nektorý z hráčov odhlási pred dátumom registrácie, každý hráč s nižšou senioritou sa posunie o jeden stupínok vyšie a tým pádom sa posune aj deliaca čara.
  4. Pokial je maximálny počet brankárov 2 a 3 hráči sa na túto pozíciu prihlási, pak sa další zapíše ako možný brankár. Znovu, tento počet je zadáván manažérom hry.

 25. Čo je uprednostňovaná pozícia?
  1. Uporednostňovanou pozíciou je myšleno, ktorú z pozíc uprednostňuje manažér hry. Nieje tým myšlena žiadna povinnosť.

 26. Čo ak mám rad korčulovanie, ale zároveň aj občas robím brankára?
  1. My shromažďujeme týto informácie pre určitý obraz. Pokial uprednostňujete korčulovanie, ale chcete aj zároveň byť brankárom, pak zadajte Vašu preferovanú pozíciu vo Vašom profilu ako LW,C,RW,LD alebo RD, záleži na Vašej preferencii. Pak tiež zkontrolujte aktualizáciu brankárov aby Vás mohol pripadný manažer kontaktovať v pripade potreby.Toto jie tiež doporučenie, nie povinnosť.

 27. Čo je konečný termín registrácie?
  1. Konečný termín registrácie je čas, v ktorý sa pridate k jednotlivej hre.
  2. Napr.pokial hra začína v 21 hodín, manažér hry zadá konečný termín registrácie do 19 hodiny. Hráč sa musí do tejto hodiny zapísať na hru. Po upršeni tohto termínu sa Roster zamrazí. Takto manažér hry bude vidiet kolko hráčov sa chce hry zúčastniť.
  3. Dodatočne ty hráči, ktorý sa zapíši na hru v predstihu, tedy pred uzavretím termínu sú pre hru uprednostňovány.
  4. Viac manažéri hry si možu účtovať vyšší poplatok dodatočne príchozím a sleviť online registrovaným, což podporí včasné zapisovanie.

 28. Zapisuji sa včas, ale som velmi blízko dna roster. Prečo?
  1. Štandardne RosterZ bude rozdelovať hráče podla ích seniority. Takže pokial sa chcete zúčastnit hry, ktoré ste sa v minolosti mimoriadne zúčastnili 5 krát, pak hráči, ktorý sa jej účastnili pravidelne, majú vyššiu senioritu a majú tým pádom prednosť. Tak ako dlho ste nad čarou, tak sa možte hier účastniť.

 29. Pokial som sa zapísal na hru, ale nemožem sa jej zúčastniť, možem sa z nej sám na Roster odhlásiť?
  1. Ano,hráč sa može z danej hry kedykolvek pred daným termínom registrácie odhlásiť bez akejkolvek penalizácie.

 30. Aký je rozdiel medzi autom alebo manuálnym schválenim hry?
  1. Keď sa manažér rozhodne otvoriť možnosť hry, to znamená, že ktorýkolvek hráč sa jej može zúčastniť. Toto zadanie je užíváno ako „open pick-up games“ stejneako pre verejnosť, tak pre korčuliarsku komunitu.
  2. Ked manažér hry vyberie schválenie možnosti, hráč je predschválený eště pred začiatkom hry. Toto zadanie je tzv. „private games“ ako sú vnitrostátne, klubové a dalšie hry s vekových alebo iným omedzením.

 31. Ako zariadit pravidelné hry?
  1. Pokial sa chcete takých hier účastniť, pak chodte do ponuky možnosti: jednou, denne, týždenne, mesíčne, ročne alebo TBD (pevne stanovený). Vaša hra bude obnovena sama v den po Vašej hreahráči sa zapíši ešte raz.

 32. Pokial potrebujem pomocť pri zadávania hokejovej alebo výberovej hry koho bych mal kontaktovať?
  1. Kliknite zde pre kontaktovanie RosterZ podpory. Velice radi Vám pomožeme.

 33. Čo je to Atom/RSS Feed?
  1. Je to velmi jednoduchá cesta ako dostať poznámky na Váš email alebo Vášho webového browsera, že došlo ku zmene na stránkách. Pokial prijmete Vášho Atom alebo RSS feed vo Vašom emaily, pak získate oznámenie pokaždé pri zmene naRoster a tiež vzkazy od manažérov v prípade komentárú.

 34. Prečo bysom si mal vybrat RosterZ pred inými ligu riadacími softwary?
  1. RosterZ je tvoren hokejovými hráčmi pre hokejové hráče. Nezkúšame všechny športy. Chceme ostať jednoduššia chceme robiť jednu vec poriadne, pomocť Vám organizovať čas trávený na ladu. Viac RosterZ hostitelská webová aplikácia. Zde nieje nutná akákolvek dalšia instalácia.
  2. A nezapomente RosterZ je zadarmo.

 35. Aká je politika doveryhodnosti?
  1. RosterZ je facebook aplikácia,Vaša ochrana osobných dát je daná politikou facebooku. Ale snažíme sa ju aj vylepšovať.

 36. Aká je doba užívania RosterZ?
  1. Možte si prečítať zde.

 37. Aj po shlédnuti FAQ mám ešte dalšie otázky. Koho možem kontaktovať?
  1. Kliknite zde pre kontaktovanie RosterZ popdpory a my Vám.

 38. Kedy boly tieto FAQ vydány?
  1. Táto verzia FAQ bola vydána 1. Novembra 2010.